Free cookie consent management tool by TermsFeed

3 vlastnosti dobrého realitního makléře

Potřebujete prodat nemovitost, nebo byste naopak rádi nějakou koupili? I v současné době rozpuku sociálních sítí a nejrůznějších realitních serverů je zárukou nejrychlejšího prodeje a nákupu bez starostí sázka na klasickou realitní kancelář a potažmo tedy služby realitního makléře. Ti se na nás usmívají z mnoha billboardů i internetových reklam a vesměs promlouvají stejnými hesly. Jak ale potom mít jistotu, že jste se svěřili do rukou profesionála? Poradíme vám, jak jednoduše a bezpečně poznat profíka od amatéra.

I když se to nemusí na první pohled zdát, oblast realitního trhu je skutečně komplexním oborem, který ovlivňuje mnoho faktorů. Je tedy nutné mít přehled hned v několika oblastech a disponovat i některými charakterovými vlastnostmi. Pravděpodobně jste zaslechli nebo četli tvrzení, že realitním makléřem může být každý. Možná je to pravda, ale opravdu dobrým realitním makléřem se stane jen hrstka vyvolených. Které tři vlastnosti vám napoví, na koho se můžete spolehnout?

Jednoduše odborník 

Stejně jako si pravděpodobně nenecháte opravit pračku od pekaře (a to jakkoliv manuálně zručného) nebo si nepůjdete pro radu ohledně svého zdraví k elektrikáři, tak i v případě prodeje či nákupu realit byste měli oslovit profesionála. Oblek a kravatu nelze v tomto ohledu brát jako relevantní ukazatele. Dobrý realitní makléř je obchodník a jeho důvěryhodnost a dlouhodobý úspěch se jednoznačně odvíjí od znalosti trhu a segmentu podnikání.

Makléř profesionál by vám  měl umět jednoduše a srozumitelně nastínit situaci současného realitního trhu vzhledem ke všem probíhajícím událostem ovlivňujícím cenu nemovitostí. A to rozhodně nejen obecně, ale i pro konkrétní lokalitu, v níž se nemovitost nachází. Reálně zhodnotí její aktuální stav i další faktory a pomůže vám stanovit cenu, za kterou za svůj dům, byt či pozemek získáte odpovídající sumu, případně vám zdůvodní výši ceny nemovitosti, kterou máte v úmyslu koupit. 

Je to realista a věnuje vám čas

Cena je v realitách poměrně ožehavým tématem, které dokáže mnohdy velmi snadno vydráždit jak kupující, tak i prodávající. Představy o odpovídající ceně nemovitosti obou stran se většinou diametrálně odlišují a rozdíly mezi tím, co je touha a reálná možnost, se v očích běžných smrtelníků stírají a splývají v jedno. Zejména v případě, že chcete svou nemovitost prodat v co nejbližším časovém horizontu je pomoc dobrého realitního makléře zcela zásadní.

Každý chce ideálně levně nakoupit a draze prodat, to je prostě fakt. A samozřejmě co nejdříve. Pokud se vám podaří narazit na odborníka, který ovšem bude postrádat špetku realismu, může se pak hlavně prodej nemovitosti značně protáhnout. Navíc je možné, že ve výsledku například byt prodáte pod cenou, protože už nebudete chtít déle čekat a nechat nemovitost dál chátrat. 

Nenechte si proto nasadit růžové ani černé brýle a vyžadujte upřímnost. Jaké úpravy z vaší strany pomohou s rychlejším prodejem? Jak se dobře připravit na focení interiérů a exteriéru? Otázek můžete mít kolik chcete a rozhodně se neostýchejte ptát. Makléř profesionál si vyhradí pro vás dostatek času a poradí vám, na čem lze zapracovat a poukáže na slabá místa. Zkrátka vás neodbude krátkým telefonátem, obecnými frázemi, ani se nebude tvářit, že je vše v pořádku. Jednoduše vám věnuje čas a pomůže nemovitost perfektně připravit na prezentaci i k prodeji.

Hlavně člověk 

Prokázal vybraný makléř odborné znalosti i odvahu nastínit vám realitu? Skvěle. Vypadá to, že jste možná opravdu narazili na skutečného profesionála. Zbývá ale ještě jedna poslední “zkouška”. Reality jsou obchod a obchod to jsou samozřejmě peníze. A kde se točí velké peníze, měla by ideálně být i důvěra. 

S vaším makléřem nemusíte být přátelé na život a na smrt, ale pokud i v tomto v podstatě čistě obchodním vztahu figuruje důvěra, rozhodně jde všechno snáz. Tu si makléř zaslouží jak výše zmíněnými vlastnostmi, tak také tím, že nezapomene na jednoduchý princip slušného a vstřícného jednání. Cítíte-li tedy z komunikace vzájemný respekt, úctu, férovost a jednoduše lidský přístup, můžete mít jistotu, že jste se svěřili do správných rukou.

Chtít ještě víc?

Základní vlastnosti opravdu profesionálního realitního makléře jsme si shrnuli. Jako by ale ve vzduchu visela ještě jedna otázka – stačí to nebo lze chtít ještě víc? Samozřejmě, že vždycky je možné chtít víc a přesně to se vám v realitní kanceláři EasyHomes reality snažíme dát. Jsme malá firma, která si zakládá na osobním a profesionálním přístupu a svým klientům se maximálně věnujeme. Do svých řad si proto vybíráme pouze makléře, kteří mají zkušenosti, jsou profesionálové v jednání s klienty a také v oblasti realitní etiky – tedy žádné plané sliby a prázdná gesta od nás nečekejte. 

Kromě toho ale máme oproti jiným realitním kancelářím velkou výhodu – bydlení nás prostě baví. Úzce spolupracujeme také s vlastní projekční kanceláří a stavíme kvalitní modulové dřevostavby. Prodej nemovitosti, vyřízení stavebního povolení (inženýring), položení základové desky nebo rovnou stavba domu na klíč? U nás máte vše pod jednou střechou. Naši makléři mají tedy rozsáhlé a komplexní znalosti i z dalších oblastí krásného bydlení a zároveň nemusíte pro své další plány oslovovat několik různých firem – jsme rychlí, spolehliví a můžete s námi ušetřit i nemalé peníze. A to už stojí za zvážení, no ne?

Zaujali jsme vás? Máte další dotazy? Kontaktujte nás a domluvte si schůzku ještě dnes!


Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!

Přejít nahoru
Scroll to Top