Free cookie consent management tool by TermsFeed

Homestaging aneb Jak zvýšit cenu prodávané nemovitosti?

Homestaging není jen móda mezi realitními makléři. Je to především prodejní nástroj, který pomůže vám – našim klientům! Svůj dům či byt prodáte rychleji a za vyšší cenu!

Představte si následující situaci. Prodáváte byt nebo dům. Chcete především to, aby vše proběhlo rychle a „bezbolestně“. V ideálním případě si představujete už částku, která vám přistane na účtu. A ta není vůbec špatná! K tomu, aby se vaše nemovitost prodala rychle a za opravdu pěkné peníze, vám pomůže homestaging.

Chcete zvýšit cenu nemovitosti? Pozvěte si profíka na homestaging!

Pokud toto tajemné slůvko slyšíte poprvé, nebojte, vše vysvětlíme. Homestaging je samostatná disciplína interiérového designu zaměřující se na úpravu nemovitosti před prodejem. Zájem o tuto službu stále roste. Důvody jsou nasnadě. Kromě toho, že je dnes v podstatě na realitním trhu standardem, se jedná o skvělý nástroj, jak zvednout cenu nemovitosti

Homestaging - pomůže zvýšit prodejní cenu nemovitosti
Homestaging – pomůže zvýšit prodejní cenu nemovitosti

Homestaging vs. Interiérový design – jaké jsou rozdíly?

Nepleťte si ale homestagery a interiérové designéry. Není to stejné, jako když si domů pozvete designéra, aby vám navrhl obývací pokoj. Takový designér pracuje pro vás a interiér uzpůsobuje vašemu vkusu. Takto zařízený byt nebo dům budete milovat. Ale nemusí se líbit většině ostatních lidí. Dokud v bytě bydlíte, je vám to jedno. Jakmile ho chcete prodat, mělo by vás to zajímat.

V tu chvíli nastupuje realitní designér či homestager. Ten upraví nemovitost tak, aby oslovila co nejširší veřejnost a především vzbudila emoce! Homestaging ale není o maskování vad. Homestager by neměl přesouvat skříně, aby maskovaly praskliny ve zdi apod. Jeho úkolem je vytvořit interiér, ve kterém se potenciální kupci budou cítit jako doma. Takže v prvním kroku interiér odosobní – to znamená, že minimálně pro focení a natáčení videoprohlídky odnese z interiéru věci osobní povahy (fotky nebo například náboženské předměty). Zájemce na prohlídce by se měl v interiéru cítit tak, že je připraven pro něj, ne jako na návštěvě.

Homestaging designér ví, jak zútulnit interiér - pomohou čerstvé květiny, rozsvícená svíčka nebo hrnek s kávou.
Homestaging designér ví, jak zútulnit interiér – pomohou čerstvé květiny, rozsvícená svíčka nebo hrnek s kávou.

Při homestagingu jde v první řadě o emoce

Homestagingem může projít nemovitost stále obývaná. V takovém případě, jak už bylo řečeno, se odnáší osobní věci, výrazné doplňky apod. a naopak se nahrazují doplňky neutrálními a věcmi, které umí vzbudit emoce – rozečtená knížka, hřejivý pléd, čerstvá květina ve váze. Homestaging ale poslouží i nemovitosti nezabydlené, prázdné, typicky novostavbě. I když září novotou, může v potenciálním kupci vzbudit rozporuplné pocity. Málokdo si umí představit potenciál prostoru! A tak na prohlídkách slýcháváme: „Vejde se mi sem vůbec postel?“ Ano, vejde! Ukáže to právě homestaging, který byt vybaví pro většinu potenciálních kupců atraktivním nábytkem. 

Že pár fotek dům neprodá? To je omyl!

Byty a domy, které prošly homestagingem, jsou rekordmany v prodejích. Vzhledem k tomu, že profesionální designér umí pomocí stagingu „vypíchnout“ pozitiva každé nemovitosti, se právě tyto byty a domy v nabídkách příliš dlouho neohřejí. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že „pár fotek dům neprodá“, tak opak je pravdou. Na prohlídky nemovitostí, které prošly rukama designéra, chodí zájemci rovnou s jasnou vizí – chtějí koupit!

Profesionální prezentace = více prohlídek = větší pravděpodobnost úspěchu při prodeji

Homestaging nemovitosti prodává, protože cílí na emoce! Profesionál umí navodit pozitivní atmosféru a vytvořit na fotkách kompozice, které chytnou za srdce. A teď čísla – kvalitně odvedený homestaging zvedne počet prohlídek až o 40 % oproti průměru, a to už stojí za zamyšlení. Více prohlídek znamená více potenciálních kupců a třeba i navýšení ceny. To je jednoduchá matematika.

Homestaging není rozhodně „jen tak nějaké čančání“ a rozhodně od něj nečekejte to, že vám přijde designér domů uklidit. Jedná se o prodejní nástroj, který opravdu umí prodávat. Využijte ho při prodeji své nemovitosti a prodávejte moderně!

Homestaging

Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!

Přejít nahoru
Scroll to Top