Free cookie consent management tool by TermsFeed

Prodej pozemků – Jak rychle najít solidního kupce

Prodej pozemků je i z hlediska prodeje nemovitostí poměrně specifickou disciplínou. Oproti prodeji bytu či domu se zde sice nemusíte trápit perfektním úklidem a dokonalou prezentací interiéru prostřednictvím fotek, ale jsou tu jiné libůstky, kterých se odvíjí jejich rychlý a úspěšný prodej. Chcete zjistit, na která úskalí si dát pozor či jaké informace rozhodně nezapomenout zmínit, aby se vám podařilo v co nejkratší době nalézt solidního a vážného kupce pozemku? Tak to určitě čtěte dál!

Charakteristika pozemku

Začněme tím nejdůležitějším. Jednou z naprosto klíčových informací, kterou byste ve svém inzerátu o prodeji pozemku neměli opomenout zmínit je jeho charakteristika. Jedná se o ornou půdu, louku, zahradu, ovocný sad, les či stavební parcelu? Všechny pozemky jsou zapsané v evidenci katastrálního úřadu a mají přiřazenou jak charakteristiku, tak i číslo a lze je dle toho snadno dohledat. Od typu pozemku i dané lokality se odvíjí i jeho cena za metr čtvereční na realitním trhu. Takže bez informace o charakteristice pozemku nezachrání vaši nabídku ani sebevětší rozloha či cena, protože se bude jednat pouze o čísla bez kontextu. 

U pozemků potenciálně vhodných pro stavbu bude chtít případný zájemce vědět, jak je pozemek zakreslen v územním plánu obce či města a zda je na něm skutečně reálné začít stavět. U stavebních parcel uvádějte kromě přesné rozlohy také připojení k inženýrským sítím a řešení kanalizace.

Viditelná prezentace

Prezentace pozemku na prodej v online prostředí je poněkud komplikovaná. Jen málokdy se zde můžete opřít o estetické kvality a výhody, které pomáhají při prodeji bytů a domů. Pozemek prodávají hlavně tvrdá fakta a data. I tak se ale musíte postarat o to, abyste byli vidět. Ke všem typům pozemků se proto pro konkrétní představu o tvaru pozemku i poměrné rozloze hodí přiložit satelitní fotografie s jasným zakreslením. Na nich zajemce jasně uvidí i dostupnost pozemku z pozemních komunikací či přilehlé okolí. 

Tip: Pokud chcete přidat něco navíc a svůj inzerát o něco pozvednout nad ostatní, přidejte k němu i video, díky kterému budou vidět bližší specifika samotného terénu, jako je například jeho svažitost atd.

Popis bez příkras

Texty přiložené u nemovitostí na prodej jsou pravidlem kombinace reálných charakteristik, jako je například počet místní, občanská vybavenost a  dostupnost okolí, a spolu s popisem vyvolávajícím nějaké pozitivní emoce, které mají případného zájemce minimálně přemluvit k prohlídce. U pozemků máte i v tomto ohledu smůlu. Opět zde rozhodují hlavně fakta a nějaké příkrasy zde nemají žádný význam. To nejlepší, co zde můžete udělat je, že váš inzerát bude obsahovat maximální množství dostupných informací, které by mohly zájemce zajímat.

Správná cena

Správná cena je klíčem k úspěchu, zvláště pokud chcete prodat rychle. Určení odpovídající ceny nemovitosti záleží, jak jsme již naznačili výše, na několika faktorech. Typ pozemku, lokalita a současný trh jsou ty zásadní. Nebojte se ale, že všechno tohle musíte sami nastudovat. Stejně jako u ostatních nemovitostí, tak také u pozemků můžete využít služeb odhadce, který stanový jeho reálnou cenu. Pro nastavení optimální ceny a zjištění té maximální je dobré se obrátit na profesionální realitní kancelář, jejíž specialista vám poradí na základě znalostí dané lokality i realizovaných prodejů.

Sami nebo s pomocí?

S prodejem nemovitostí souvisí ještě další nezbytnosti. I u prodeje pozemků, pokud se rozhodnete jej prodávat sami, si budete muset udělat čas na zájemce a prohlídky. V případě, že se společně dohodnete na prodeji vás bude čekat také sepsání smluv a běhání po úřadech. A komu by se do toho chtělo, že? Druhou možností, kterou ocení všichni, pro něž je čas drahou komoditou, nebo i pro ty kteří se nepřátelí s úřední byrokracií, je tu spolupráce s realitní kanceláří, která zprostředkuje celý prodej. Prodáváte-li pozemek či jinou nemovitost v Plzeňském kraji, neváhejte se obrátit na realitní kancelář EHS Reality. Profesionální služby, dlouholeté zkušenosti a solidní přístup je pro nás absolutní samozřejmostí.

Kontaktujte nás ještě dnes a domluvte si schůzku s naším specialistou!


Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!

Přejít nahoru
Scroll to Top